Zdjęcia czy film?

Film ślubny – czy warto mieć kamerzystę na weselu?

O tym, że dzień ślubu i wesela jest dniem wyjątkowym nie trzeba nikogo przekonywać. Poprzedzają go często wielomiesięczne przygotowania, w czasie których Para Młoda planuje i organizuje nawet najmniejszy szczegół uroczystości.

Każdy z tych detali, każda z minut czy sekund ma być bowiem niezapomnianą chwilą, którą będzie się wspominać przez całe życie. Jak to jednak ze wspomnieniami bywa te przechowywane w naszej pamięci szybko nikną i blakną, dlatego też Państwo Młodzi tak wiele czasu i uwagi poświęcaj kwestii wybory kamerzysty i fotografia ślubnego. Bowiem to oni mają utrwalić najszczęśliwsze chwile.

Zdjęcia ślubne, jeden z pierwszych wydatków na liście ślubnej

Zdjęcia ślubne to podstawa. Bez względu na to czy Para młoda decyduje się na wielkie wesele czy skromną uroczystość tylko dla najbliższych trudno wyobrazić sobie ślub bez fotografa. Zatrudniony fotograf wykonuje zdjęcia nie tylko z samej uroczystości (obywającej się w kościele, urzędzie czy plenerze), ale również fotografuje przygotowania do samej ceremonii oraz trwające po ślubie przyjęcie. Zdjęcia ślubne są pamiątką, a koszt fotografa często pojawia się jako jeden z pierwszych na ślubnej liście wydatków.

Inaczej jest z kamerzysta… Młode Pary chcąc oszczędzić bardzo często rezygnują z kamerzysty, a tym samym z profesjonalnego filmu ślubnego.

Czy warto mieć kamerzystę na ślubie i weselu?

Wiele Par Młodych o tym, że warto przekonuje się dopiero po ślubie. Zasięgaliśmy języka u Par Młodych, które zdecydowały się na wykonanie filmu ślubnego, oto co nam powiedziały:

Bardzo długo zastanawialiśmy się nad kamerzystą na weselu i raczej byliśmy na nie, ale namówili nas rodzice – uparli się, bo co to za wesele bez kamerzysty…. Po długich poszukiwaniach zdecydowaliśmy się na pakiet zdjęcia ślubne z filmem ze ślubu. Dopiero po weselu okazało się jak dobrze zrobiliśmy, w dniu wesela wszystko było na szybko, zjadł nas stres – po obejrzeniu filmu dostrzegliśmy wiele szczegółów i momentów, które nam umknęły zarówno podczas uroczystości jak i samego wesela. Teraz nie wyobrażamy sobie, że moglibyśmy nie mieć filmu z tego dnia.

Monika i Grzegorz

O tym, że chcemy mieć film ślubny wiedzieliśmy od razu. Nasz film oglądaliśmy już chyba z 8 razy (śmiech), a od ślubu minął zaledwie rok. Jak obejrzeliśmy film zobaczyliśmy wiele rzeczy, które ciężko było ogarną w dniu ślubu. Dobrze zrobiony film to cudowna pamięta, oglądając go naprawdę można się wzruszyć, od nowa przeżyć wszystkie emocje. Polecamy każdej parze Młodej, która się waha

Magda i Karol

Korzyści z zamówienia filmu ślubnego

Oprócz zachęcających wypowiedzi naszych Młodych Par my od siebie dodajemy jeszcze kilka plusów posiadania filmu ślubnego.

  1. Film ślubny to uzupełnienie zdjęć – nie wszystko można pokazać i oddać za pomocą fotografii np. piękne oprawy muzyczne, wzruszające mowy toastowe czy nie zwykle emocjonalny moment wypowiadania słów przysięgi wszystko to razem z fonią uchwycić można tylko za pomocą filmu.

  2. Współczesne filmy ślubne to często majstersztyki filmowe – to już nie te czasy, kiedy na filmie widać złe najazdy, rozmazane obrazy, słychać trzaski i szumy; w XXI wieku firmy ślubne wykonywane są w technologii HD, 4K –dzięki temu widać każdy szczegół, a dźwięk jest idealny.

  3. Dobry film ślubny jest ciekawy – współczesne filmy ślubne nie pokazują już przez 5 godzin jak wujek Mietek z ciotką Kryską tańczą walca, dobry kamerzysta może stworzyć nieszablonowy i ciekawy film, zmontować te momenty, które są dla Was ważne, podłożyć wasze piosenki, pokazać ciekawe i wzruszające chwile w czasie wesela, uroczystości zaślubin, przygotowań itp. Film ślubny nie musi trwać też 5 godzin wszystko może zamknąć się nawet w godzinnym procesjonalnie i ciekawie zmontowanym materiale filmowym, zwanym teraz także teledyskami ślubnymi.

  4. Film to dokonała pamiątka… nie tylko dla Młodej Pary, ale i dla rodziców, przyjaciół, chrzestnych czy po prostu gości – można przygotować krótsze wersje filmu ślubnego, które świetnie sprawdza się jako prezenty od Pary Młodej.

Jak więc widzicie powodów by nie rezygnować z filmu ślubnego jest bez liku. Jeśli chcecie otrzymać idealny materiał filmowy z Waszego wyjątkowego dnia piszcie do nas na adres: agnieszka@fokusfoto.pl

Wspólnie opracujemy scenariusz, zdecydujemy, ile powinien trwać film ślubny, od którego momentu rozpoczynamy kręcenie i kiedy kończymy. Pamiętajcie to Wy jesteście najważniejsi w tym dniu i to z Wami wszystko ustalamy

Nasze filmy ślubne oraz plenerowe filmy ślubne znajdziecie TUTAJ. Zapraszamy też do zapoznania się z naszą ofertą:

ZDJĘCIA ŚLUBNE | ŚLUBNY REPORTAŻ WIDEO|RELACJA NA ŻYWO ZE ŚLUBU